Урочисте відкриття та проведення І етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Рідне слово… Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню! Скільки в тобі доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками. Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово?

Коли до серця крадеться тривога,—

За долю України я боюсь,—

З молитвою звертаюся до Бога

І мовою вкраїнською молюсь.

Прошу для України в Бога щастя

І захисту для всіх її дітей.

А мова українська, мов причастя,

Теплом своїм торкається грудей…

О Боже мій, Великий, Всемогутній,

Мою вкраїнську мову порятуй.

І в світлий день пришестя, день майбутній

Вкраїні Царство Щастя приготуй.

Коли до серця крадеться тривога,—

За долю України я боюсь,—

З молитвою звертаюся до Бога

І мовою вкраїнською молюсь.

8 листопада 2017 року з нагоди Дня писемності та мови у ВСП «Бердянський коледж ТДАТУ» відбулося урочисте відкриття і проведення І етапу XVІІІ  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

Студентів – учасників конкурсу зі святом привітали та побажали творчої наснаги викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін – голова комісії Лазутіна Ю.М. та викладач української мови та літератури Бєлова А.О.

Студенти групи Т-1 (Бесчастна Ганна, Лифарь Поліна, Кислова Олександра) зробили змістовне повідомлення про зародження писемності в нашій державі та наголосили на значенні рідної мови, слова у розвитку і формуванні людини. А прочитавши поезію М. Рильського «Як парость виноградної лози, плекайте мову…», наголосили на своїй активній життєвій позиції, прагненні до вдосконалення своєї мови та мовлення.

В ході заходу також були використані  відео про день писемності та мови, про мецената Петра Яцика, та мотиваційний ролик про рідну мову.

Дякуємо всім студентам І-ІІ-х курсів, які взяли участь у заході та показали свої добрі знання як на письмовому так і на усному етапі конкурсу!

 

Поділитися в соціальних мережах:

 
 
 
 
 
Яндекс.Метрика Warning: Unknown: open(/var/www/bctdatu.zp.ua/data/mod-tmp/sess_7k7gql7gf9cj6j769if1ei8ap2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/bctdatu.zp.ua/data/mod-tmp) in Unknown on line 0