«Разом ми сила»

Відповідно до Плану роботи бібліотеки на 2017-2018 н.р. бібліотекарями коледжу Курбацькою Я.М. і Романець Д.В. була сформована виставка «Разом ми сила»присвячена Дню Соборності України. 

Українська мрія — єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити Україну, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР — Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки УНР та ЗУНР» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі. 

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави.

На виставці представлені: підбірка книг про історію українського державотворення, історичне значення Акту злуки, сучасний стан та перспективи єдності України. Запрошуємо усіх, кого цікавить історичне минуле та сьогодення України, відвідати читальну залу коледжу і детальніше ознайомитися із пропонованою виставкою.

Поділитися в соціальних мережах:

 
 
 
 
 
Яндекс.Метрика Warning: Unknown: open(/var/www/bctdatu.zp.ua/data/mod-tmp/sess_lm2n3manath4mbcrd6s9ur8n12, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/bctdatu.zp.ua/data/mod-tmp) in Unknown on line 0