Практика агрономів на дослідних ділянках

Хвала рукам — що пахнуть хлібом

Хвала усім-хто хліб ростить

Низький уклін цим хліборобам

І тим хто хліб ростити вчить

І знову настала гаряча пора у майбутніх агрономів: практика на дослідних ділянках, щоб не тільки закріпити теоретичний матеріал, але і на практиці відпрацювати технологію вирощування культур.

Перш за все на ділянках було зібрано основний матеріал для практичних і лабораторних занять, заготовлено насіння для висіву на ділянках, поповнено колекцію насіння. Потім ділянки було звільнено від пожнивних решток. Усі ці технологічні процеси жваво обговорювались студентами, які ділились досвідом роботи вдома на фермерських полях, вивчали передовій досвід та можливості сільськогосподарського виробництва в сучасних умовах.

Погодні умови осені цього року, на відміну від минулорічних, дозволили нам якісно і вчасно підготувати ґрунт для посіву озимих і ярих культур на дослідних ділянках.

В оптимальні терміни з ентузіазмом і цікавістю, із знанням своєї справи, агрономи групи А-3 провели посів 4 сортів озимої пшениці, озимого жита, тритікале, озимого ячменю – 7 сортів, озимого гороху, заклали досліди з виробничих ситуацій, створили базу для вивчення зібраного матеріалу наступними курсами. Продовжується робота по розширенню території дослідної ділянки, студенти групи АПА-41 розробляють нові грядки,висаджують захисні смуги по периметру колекційно-дослідного поля.

Спільна робота на дослідних ділянках згруповує студентів, дозволяє приміряти кожен вид робіт до себе, кожен студент мав можливість обробити і засіяти свою ділянку. Вони пропонували багато варіантів організації праці на ділянках, подавали цікаві оригінальні ідеї щодо питань налаштування посівного агрегату і посіву сільськогосподарських культур.

Велике практичне значення має те, що вони навчились в польових умовах налаштовувати сівалку на задану норму висіву і перевіряти якість посіву та кількість фактично висіяного насіння.

З великим нетерпінням всі чекали результату своєї праці – сходів висіяного насіння. І ось на п’ятий день  перші паростки вийшли на поверхню ґрунту. А на десятий день на ділянках провели практичні заняття, де порахували польову (фактичну) схожість, визначили фази розвитку рослин. І як результат — на ділянках дружно зазеленіли сходи – все чудово .

Урожай 2019 року успішно закладено. Залишилось чекати теплої, м’якої зими, сприятливих умов перезимівлі для наших культур та високих врожаїв.

Поділитися в соціальних мережах:

 
 
 
 
 
Яндекс.Метрика Warning: Unknown: open(/var/www/bctdatu.zp.ua/data/mod-tmp/sess_f835pbegefqunn5ind6vmo8ok0, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/bctdatu.zp.ua/data/mod-tmp) in Unknown on line 0